Višegradski sportski vikend

28.11.2011.

Odbojkašice

ODBOJKAŠICE UBJEDLJIVE PROTIV HERCEGOVCA

Odbojkašice HE na Drini, u okviru 8. Kola ženske Premijer odbojkaške lige, su subotu su u Gradskoj dvorani u Višegradu savladale ekipu Hercegovca iz Bileće, rezultatom 3: 0 u setovima.

Višegrađanke su dominirale tokom cijelog susreta, dobivši sva tri seta ubjedljivom razlikom 25: 7, 25: 12 i 25: 8.

U narednom kolu višegradske odbojkašice gostuju u Modriči, gdje se sastaju sa istoimenom ekipom.

Bosna-Varda

VARDA ISPUSTILA POBJEDU NAD BOSNOM

Košarkaši sarajevske Bosna Asa BH Telekom u subotu su u Skenderiji savladali ekipu Varde HE rezultatom 82: 78, u okviru 9. Kola Lige 13, košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Iako su u Sarajevo došli kao autsajderi višegrađani su u prvom poluvremenu pokazali da mogu biti ravnopravan protivnik. Nakon što je prvi period pripao Bosni rezultatom 24: 22, u drugoj četvrtini mnogo bolje je igrala Varda, dobivši taj dio igre rezultatom 23: 12, tako da su na poluvrijeme otišli sa devet poena prednosti, 45: 36.

Ipak, u nastavku utakmice Bosna je dominira parketom, tako da
je treću četvrtinu dobila sa 31: 17. U završnoj četvrtini igrale su se jake odbrane, a posljednji minut je donio dosta uzbuđenja, uz obostrane greške, ali i srećniju završnicu domaćih košarkaša.

Najefikasniji u sastavu Bosne bio je Rahimić sa 29 poena, a kod Varde Mičeta je ubacio 19 poena.

U narednom, 9. Kolu, Varde HE ove subote dočekuje ekipu Hercegovca iz Bileće

Rukometni klub Višegrad

POLOVIČAN USPJEH VIŠEGRADSKIH RUKOMETAŠA

Protekloh vikenda počelo je rukometno prvenstvo Srpske, u okviru druge lige grupa istok.

Prvi turnirski mečevi igrali su se u Sokolcu.

U prvoj utakmici Glasinac je pobjedio Višegrad rezultatom 17: 16, dok su u drugoj višegrađani pobjedili ekipu Slavija dva, rezultatom 26: 25.