Prvi bodovi Mladosti

Sreten Mitrović - 05. aprila 2012. 058.ba

FK Mladost
ROGATICA – Jedna izgubljena utakmica – u gostima protiv Gorice iz Pučila sa rezultatom 1:2 i jedna dobivena, na domaćem terenu protiv Mladosti iz Bogutova Sela sa rezultatom 2:0, rezime je učinka našeg fudbalskog drugoligaša u redovnom 16. i odloženoj utakmici, zbog snijega, 14. kola.

Protiv Gorice jedini gol postigao je mladi Darko Nerić, a akteri utakmice, i voćstvo puta, pričaju da je bilo iole objektivnije suđenje sa ovog gostovanja moglo se doći i sa najmanje jednim bodom.

Odgođena utakmica protiv imenjaka iz Bogutova Sela odigrana je prošle srijede, 4. ovog mjeseca. Naš drugoligaš bio je bolji akter i pobijedio sa 2:0 golovima Nenada Tošovića u 11 i „rezervista“ Stefan Spajić u 79 minutu.

Na ovoj utakmici Mladost je, po izboru trenera Dragana Jovanovića, igrala u sastavu: Dražen Ljubinac, Nemanja Ćaćić, koga je od 44 minuta zamijenio Dejan Nikolić, Zlatko Rajak, Radomir Đerić, Slavko Obrenović, Danko Cerović, koga je od 84 minuta zamijenio Dragoslav Pljevaljčić, Darko Nerić, koga je od 62 minuta zamijenio Stefan Spajić, Darko Rosić, Nenad Tošović, Nikola Kulašević i Radoš Zimonjić.

Igrač utakmice bio je Nenad Tošović, a dobru partiju ovoga puta pružili su golman Ljubinac, Zlatko Rajak, Đerić, Kulašević, Rosić i mlađani Spajić.

Žute kartone dobili su Cerović, Nikolić i Zl. Rajak.

U narednom kolu koje se igra u nedjelju 8. aprila, Mladost igra kod kuće sa ekipom Jedinstva iz Brčkog. Nadajmo se novoj pobjedi.