Novo posrtanje Sutjeske

26.08.2012.

FK SUTJESKA

FOČA – Fudbaleri Sutjeske priredili su još jedno neprijatno iznenađenje svojim navijačima, nakon poraza u prvom kolu na svom terenu od zvorničke Drine kompletan plen sa stadiona pokraj Ćehotine odnio je i novi prvoligaš Mladost iz Velike Obarske.

Prvo poluvreme proteklo je u laganoj terenskoj inicijativi domaćeg tima, dok su se gosti orjentisali na brže kontranapade pa su prvi i zapretili u 12. minutu preko Vasića a tri minuta kasnije u prilici je bio i Krezović.

Domaći igrači nisu iskoristili svoje šanse u 28. minutu preko Muminovića, potom u 36. kada je šutirao Papaz i u 42. kada je udarac Vladimira Radovića odbranio golman gostiju Ružić.

Drugi deo utakmice donio je mnogo više uzbuđenja. Hladan tuš za domaćina desio se u 47.

minutu, Šuka je odigrao povratnu loptu za Krezovića koji je sa desetak metara pogodio mrežu domaćeg tima.

Tri minuta kasnije već je bilo 0:2 nakon dobre akcije gostiju i ubacivanja Komarčevića, Šuka je glavom sa 7-8 metara matirao nemoćnog golmana domaćeg tima Matovića.

Trenutak nade za domaći tim donio je Mitrović koji je u 65. minutu postigao gol nakon asistencije Mojovića, a sve šanse Fočacima da mogu izvući bar nerešen rezultat iz ovog susreta pokopao je Komarčević kada je u 76. minutu pogodio mrežu Sutjeske nakon dobrog dodavanja najboljeg aktera ovog meča Neđa Šuke.

Sutjeska (F) – Mladost (VO) 1:3

Stelci: 0:1 Krezović u 47.; 0:2 Šuka u 50.; 1:2 Mitrović u 65.; 1:3 Komarčević u 76. minutu.
Gradski stadion.
Gledalaca 500.
Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 7.
Žuti kartoni: Simić, N.Drakul, Mojović (Sutjeska); D.Drakul,
Vasi,.Trifković (Mladost VO).
Crveni karton: Radan Muminović u 86. minutu (drugi žuti karton).

Sutjeska (F): Matović 5, Simić 5,5, Novaković 5,5, Mitrović 6, Tasić 5 (od 77.min Filipović 5), R.Radović 5 (od 53.min Petković 5), N.Drakul 5,5, Papaz 5, Mojović 6, Muminović 6, V.Radović 5 (od 55.min Blagojević 5).

Mladost (VO): Ružić 7, D.Drakul 7,5, Jevtić 7, Klasanović 7, Mazić 7,5, Krezović 7,5, Vasiljević 7 (od 72.min Pavlović -), Šuka 8, Vasić 7, Trifković 7, Komarčević 7,5.

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Mladost VO).

Na kraju utakmice nezadovoljna publika je ispratila domaći tim zvižducima a goste aplauzom.