Drina HE poražena u Šamcu

31.03.2013.

FK Drina HE

VIŠEGRAD – Borac je ispoljio novi kvalitet u svojoj igri i sasvim zasluženo stigao do zlatnih bodova.

Igrao se 11. minut kada je Zlatko Mirić prihvatio loptu, povukao par koraka naprijed i postigao predivan pogodak.

U 39. minutu skupa greška odbrane domaćih koju je materijalizovao Ivan Vilaret.

I drugo poluvrijeme bilo je u apsolutnoj dominaciji Šamčana. U 60. minutu uslijedio je skraćeni korner sa lijeve strane, izveo ga je Mirić, a Ranko Galešić uvijek kada igra glavom bude koristan – donio je Borcu prednost.

U 70. minutu Mladen Tešević sapleo je Igora Susakovića. Udarac Bojana Spasojevića sa 11 metara odbranio je Danilo Govedarica.

Kada se bližio kraj utakmice, Mirić je centrirao, a Spasojević glavom postavio konačan rezultat utakmice.

Svi akteri ovog meča imali su samo riječi hvale na gostoprimstvo Šamčana koji s ovim trijumfom najavljuju bolje dane najpopularnijeg sporta u Posavini.

BORAC – DRINA HE 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Mirić (11), 1:1 Vilaret (39), 2:1 Galešić (60), 3:1 Spasojević (89).
Stadion: Gradski u Šamcu.
Gledalaca: oko 500.
Sudija: Dragan Mejakić (Banja Luka).
Žuti kartoni: Mirić (Borac); Vilaret, Ml. Tešević, Damjanović, Pljevaljčić (Drina HE).

BORAC: Smajić, Jukan, Mićić (od 46. min. P. Maksimović), Dobrić, Galešić, Stanković, Arsić, Lukić, Pupčević (od 61. min. Susaković -), Mirić (od 90. min. Tomić). Spasojević. Trener: Predrag Lukić.

DRINA HE: Govedarica, Bojat, Malić (od 31. min. Ml. Tešević), Mirković, Sekulić, Marković, Bradonjić (od 81. min. Mi. Tešević), Pljevaljčić, Milović (od 73. min. Soldar), Damjanović, Vilaret. Trener: Marko Vidaković.

Igrač utakmice: Mladen Lukić (Borac).