Kozara – Drina HE 4:1

17.03.2013.

Kozara - Drina HE

VIŠEGRAD – Pobjedom nad ekipom višegradske Drine HE, fudbaleri Kozare, bar do utorka, preuzeli su lidersku poziciju u Prvoj ligi Republike Srpske. Mladi tim Miloša Pojića tako je stigao do druge domaće, proljećne pobjede i sa maksimalnih šest bodova na najbolji mogući način otvorio nastavak prvenstva.

Kozara je već u prvom napadu na utakmici stigla do vođstva. Slaviša Ujić uposlio je Branka Ojdanića koji glavom pogađa za 1:0. Višegrađani su zatim krenuli ofanzivnije, što im se isplatilo u 17. minutu. Dosuđen je jedanaesterac za goste, a siguran realizator nasjtrože kazne bio je Ivan Mirković i poravnao rezultat na 1:1. Tim iz Gradiške do novog vođstva stiže pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Nakon ubacivanja sa strane, najbolje se u šesnaestercu Drine HE snašao Aleksandar Malbašić i pogodio za 2:1.

U nastavku meču, Kozare je novim brzim golom riješila pitanje pobjednika. Na asistenciju Ujića, Malbašić sa ivice šesnaesterca postiže svoj drugi, a za domaće treći pogodak u 48. minutu. Konačnih 4:1 postavio je u 81. minutu Srboljub Jandrić lijepim udarcem iz daljine.

KOZARA – DRINA HE 4:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Ojdanić (1), 1:1 Iv. Mirković iz jedanaesterca (17), 2:1 Malbašić (41), 3:1 Malbašić (48), 4:1 Jandrić (81).
Stadion: Gradski u Gradišci.
Gledalaca: oko 300.
Sudija: Milan Stanivuković (Banjaluka).
Žuti kartoni: Ojdanić, Kovačević (Kozara); Bradonjić, Iv. Mirković (Drina HE).

KOZARA: Đakušić, Vulić (od 55. min. Pilipović), Kovačević, Ojdanić, Bosnić, Jandrić, Šatara, Kojić (od 82. min. Gavrić), Maksimović, Malbašić, Ujić (od 73. min. Vidović). Trener: Miloš Pojić.

DRINA HE: Govedarica, Bojat, Iv. Mirković, Pavlović, Ig. Mirković, Marković (od 66. min. Rosić), Bradonjić (od 55. min. Milović), Vilaret, Soldat (od 46. min. Damjanović), Guzina. Trener: Marko Vidaković.

Igrač utakmice: Aleksandar Malbašić (Kozara).