Rogatički košarkaši nadvisili Drinu Birač

24.03.2013.

KK Rogatica 2013

ROGATICA – Košarakaši Rogatice su konačno zaigrali kako se od njih očekuje. Nakon pobjede u prošlom kolu na Palama protiv Jahorine, na svom terenu su ovog vikenda sa 15 poena razlike nadvisili i Drinu Birač.

Ovaj trijumf još više dobija na važnosti jer je domaći sastav nastupio bez dvojice standardnih prvotimaca, Puhalca i Okiljevića.

Rogatičani su od početka utakmice krenuli ofanzivno pa su prvu četvrtinu materijalizovali sa osam poena razlike.

Prednost su povećali u drugom periodu, tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 41:27.

Gosti iz Zvornika su pružili nešto jači otpor u trećoj dionici, ali ipak u zadnjoj četvrtini ponovo je dominirao domaći tim i na kraju slavio sa 74:59.

U ekipi Rogatice se istakao Mrkajić sa 23 poena, dok je kod gostiju nešto bolji od ostalih bio Tolj sa 16 postignutih koševa.

Rogatica – Drina Birač 74:59
(25:17; 16:10; 15:21; 18:11)

Rogatica: Sportska dvorana.