Sve riješeno u prvom dijelu

09. marta 2013. 058.ba

FK Drina HE

VIŠEGRAD – Na otvaranju proljećne polusezone Drina HE je zabilježila veoma značajnu pobjedu protiv gostiju iz Velike Obarske i najavili bijeg iz opasne zone.

Sve je riješeno u prvih 45 minuta. Višegrađani su odlično otvorili utakmicu, u 11. minutu Bradonjić je uputio dubinsku loptu na polovinu gostiju, tu se u nedozvoljenoj poziciji nalazio Damjanović ali sudija Berak je odlično reagovao dopustio je prednost Miloviću koji se ubacio iz drugog plana ušao u kazneni prostor. Na njega je nepropisno startovao gostujući golman Tripić koji je tom prilikom zaradio i crveni karton a Berak je pokazao i na bijelu tačku.

Siguran sa 11 metara za vođstvo domaćeg tima bio je Ivan Mirković. Drina HE je povećala prednost u 23. minutu. Po desnoj strani lijepo je prošao Marković, ubacio u kazneni prostor Mladosti pronašao najboljeg aktera ovog meča Gedeona Guzinu koji je šutirao sa destak metara i po drugi put zatresao mrežu gostiju.

Mladost, iako sa igračem manje, nije se predavala pa je uspjela da smanji rezultat u 33. minutu. Slobodan udarac iskosa sa 30 metara izveo je Jevtić, u šesnestercu domaćeg tima pronašao Komarčevića koji glavom sa 7-8 metara matira nemoćnog Govedaricu.

U finišu prvopg dijela postavljen je i konačan rezultat. Malić je prodro po lijevoj strani, uputio više centaršut nego udarac po golu ali je lopta prevarila rezervnog golmana gostiju Pericu Novakovića i otsjela u gornjem lijevom uglu gola gostiju iz Velike Obarske.

U drugom dijelu domaći igrači su igrali nešto defanzivnije zadovoljni prednošću dok su gosti jalovo napadali pa je meč i završen rezultatom iz prvog dijela meča.

Drina HE – Mladost (VO) 3:1 (3:1)

Strijelci: 1:0 Iv. Mirković u 11. minutu (11m), 2:0 Guzina u 23. min., 2:1 Komarčević u 35. min, 3:1 Malić u 44. min.