U derbiju začelja na Palama Rogatica bolja od Jahorine

17.03.2013.

KK Rogatica 2013

Najbolji kad je najteže

ROGATICA – U veoma interesantnoj i do kraja neizvjesnoj utakmici odigranoj na Palama košarkaši Rogatice ostvarli su veoma značajnu pobjedu protiv Jahorine.

Ovaj trijumf za gostujuću ekipu još više dobija na važnosti jer je ostvaren protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak u I ligi RS.

U prvoj četvrtini Paljani su za nijansu bili bolji pa se u drugi period ušlo sa prednošću domaćeg tima od dva poena.

U nastavku meča mnogo angažovaniji su bili Rogatičani koji su odlično igrali u odbrani i izgrađenim akcijama povećavali prednost pa se na odmor otišlo sa 12 poena razlike, za gostujući tim bilo je 30:42.

Na početku drugog poluvremena došlo je do opuštanja u redovima Rogatičana što su iskoristili igrači Jahorine i uspijeli da anuliraju prednost, pa je na kraju treće četvrtine na semaforu stajao rezultat 57:57.

Ipak u posljednjoj dionici ponovo gostujući tim preuzima sve konce u svoje ruke i na kraju završava ovu uzbudljivu košarkašku predstavu u svoju korist sa šest poena prednosti 84:78.

U domaćem sastavu nešto bolji od ostalih bio je Kovač sa 31 poenom, dok je u ekipi Rogatice dominirao Puhalac sa 28 postignutih koševa.

Jahorina – Rogatica 78:84
(17:15; 13:27; 27:15; 21:27)