Uspješna „generalka“ Rogatičana

FK Mladost Rogatica 2013

ROGATICA – Posljednja provjera pred nastavak proljetnjeg dijela prvensta bila je uspješna za fudbalere Mladosti.

Rogatički drugoligaš je bio bolji od člana tereće federalne lige ekipe Azota iz Vitkovića.

Mladost je stigla do vođstva u 18. minutu, nakon dobre asistencije Cerovića strelac je bio Sokolović.

Deset minuta kasnije Rogatičani su nakon odlične akcije povećali rezultat. Nikolić je sa desne strane uposlio Balčakovića koji je glavom sa pet–šest metara poslao loptu u gol Azota.

I u nastavku utakmice domaći igrači su diktirali tempo a mreža gostiju se ponovo zatresla u 60. minutu. Akciju je započeo Đurović, uposlio Sokolovića koji je nesebično produžio loptu do Obradovića a on je neometan sa desetak metara donio prednost od 3:0.

Azot je uspio da smanji rezultat u 72. minutu. Nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca strijelac je bio Azizović.

Mladost - Azot

Mladost (R) – Azot 3:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Sokolović u 18.; 2:0 Balčaković u 28.; 3.0 B.Obradović u 60. i 3:1 Azizović u 72. min (11m).