Rogatički košarkaši izgubili od Bratunca

07. aprila 2013. 058.ba

KK Rogatica - KK Bratunac

ROGATICA – Iako su pružili jednu od najboljih partija u dosadašnjem dijelu prvenstva košarkaši Rogatice ipak nisu uspjeli da savladaju Bratunac.

Gosti su pokazali da se ne nalaze slučajno u vrhu prvoligaške tabele a domaćim košarkašima ostaje da žale za olako ispuštenom pobjedom.

Rogatičani su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa šest poena razlike, bilo je 26:20.

Gosti se nisu predavali pa su uspjeli da u drugom periodu anuliraju prednost domaćeg tima i stignu do minimalnog vođstva pa se na odmor otišlo sa poenom prednosti za Bratunčane, na semaforu je stajalo 41:42.

U nastavku utakmice vodila se izjednačena borba, gosti su na kraju treće četvrtine podigli prednost na 3 poena, bilo je 58:61, pa se ušlo u sasvim neizvjesnu završnicu.

Tri minuta prije kraja utakmice, pri rezultastu 69:69, Bratunčani su preko Dračića i Pavlovića vezali dvije trojke, uzvratio je Lakić i smanjio prednost na tri poena (72:75), ipak u posljednjih 60 sekundi meča iskusniji gosti su postigli još tri poena. Domaći tim nije iskoristio tri napada što je bilo dovoljno ekipi Bratunca za trijumf.

U domaćem timu su nešto bolji od ostalih bili Mladen Mijatović sa 18 poena, Stefan Lakić sa 17 i Aleksandar Mrkajić sa 16 postignutih koševa a u ekipi Bratunca je briljirao Nemanja Pavlović koji je 23 puta pogađao koš domačeg tima.

Rogatica – Bratunac 72:78
(26:20; 15:22; 17:19; 14:17)

Sportska dvorana u Rogatici.
Gledalaca 150.
Sudije: Miodrag Borovina i Goran Majstorović (Vlasenica), Miroslav Delić (Sokolac).

Rogatica: Kojić 8, Buljugija, Đerić, Radojević, Kosorić, Tešević 13, Maletić, Mijatović 18, Okiljević, Lakić 17, Mrkajić 16.
Trener: Mladen Šibalija.

Bratunac: Milošević, Alempić 5, Deurić 14, Gajić 8, Drlačić 12, Petrović, Bundalo 12, Pavlović 23, Stefanović 4, Inđić.
Trener: Ognjen Radić.