Sloga – Sutjeska 0:3

RS Sport - 14. aprila 2013. 058.ba

FK Sutjeska

Foto arhiva

FOČA – Na dobojskim Lukama desilo se neočekivano iznenađenje, lider prvenstva Sloga poražena je od Sutjeske rezultatom 0:3. Svemu tome doprinjela je sudijska trojka na čelu sa Čedomirom Vićićem iz Ugljevika koji su u ovoj utakmici bili nedorasli zadatku.

U 13. minutu Vićić je dosudio diskutabilan jedanaesterac za goste što je izazvalo buru protesta igrača, trenera Sloge i publike na stadionu, a zatim je delio kartone i šakom i kapom. Siguran sa bijele tačke za vođstvo gostiju bio je Darko Mitrović.

U prvih pola sata utakmice, tačnije u roku od četiri minuta Sutjeska je postigla dva gola i zapečatila sudbinu domaćih. U 23. minutu grešku uže odbrane koristi Blagojević i iz blizine matira Trogrlića za 0:2. Samo četiri minuta kasnije ponovo jednu neopreznost nervozne odbrane Sloge koristi Neđo Šuka za povećanje vođstva 0:3.

Igrao se 36. minut kada je dosuđen jedanaesterac za domaće zbog igranja rukom jednog gostujućeg igrača, međutim Kujundžić sa bijele tačke šutira pored gola.

U nastavku četvrti sudija meča nije dozvolio Zoranu Ćurguzu da sa klupe predvodi ekipu pa je u drugih 45. minuta utakmicu vodio sa klupe pomoćni trener Milan Draganović. Ulazak Vehabovića u prvih 15 minuta nastavka unjeo je malo živosti, prvo je asistirao Đoriću u 54. minutu, međutim njegov udarac je izblokiran, A posle toga i sam je promašio tri izgledne prilike. Gosti su iz kontranapada pokušavali da postignu još koji gol a u tome ih je spriječio svojim odbranama Trogrlić. Bilježimo još dvije dobre prilike domaćih prvo Veselinovića u 67. minutu a zatim Đorićev slobodnjak koji je izboksovao Matović u 73. minutu.

SLOGA – SUTJESKA 0:3 (0:3)

Strijelci: 0:1 Mitrović (15, penal), 0:2 Blagojević (23), 0:3 Šuka (27).
Stadion: Luke, Doboj.
Gledalaca: 200.
Sudija: Čedomir Vićić (Ugljevik).
Pomoćnici: Bojan Rakić (Ugljevik), Damir Lazić (Brčko).
Žuti kartoni: Mašić, D. Panić, Trogrlić, Filipović, Dujković (Sloga), Matović, Blagojević, Radović, Muminović (Sutjeska). Crveni karton: Dražen Filipović u 88. minutu (Sloga).

SLOGA: Trogrlić, Janković (od 39. minuta Marić), Aleksić, D. Panić (od 73. minuta Ristić), Đorić, A. Kršić, Dujković, Kujundžić (od 46. minuta Vehabović), Mašić, Veselinović, Filipović. Trener: Zoran Ćurguz.

SUTJESKA: Matović, Tica, R. Drakul, Mitrović, D. Drakul, N. Drakul, Njeguš (od 73. minuta Ivanović), Tadić (od 7. minuta Radović), Mojović, Blagojević, Šuka. Trener: Darko Nestorović.