Sutjeska poražena minimalnim rezultatom u Novom Gradu

28. aprila 2013. 058.ba

FK Sutjeska

Foto arhiva

Fočaci zaslužili bar remi

FOČA – U prosječnoj fudbalskoj pedstavi, Soboda je u Novom Gradu savladala Sutjesku sa minimalnih 1:0. Po prikazanoj igri gosti iz Foče su zaslužili bar bod ali su ipak stadion Mlakve napustili pognute glave.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Domaći igrači su ozbiljnije zaprijetili u 20. minutu kada je udarac Zeca sa 20 metara završio pored gola a minut kasnije neprecizan je bio i Jelisavac kada je šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Gosti su prvu ozbiljniju priliku imali preko Simića u 28. minutu a četiri minute kasnije i Šuka nije realizovao povoljnu šansu.

Utakmica je riješena u nastavku meča, tačnije u 53. minutu, Antonić je šutirao sa 18 metara gostujući odbrambeni igrači su nakratko odbili loptu na koju je natrčao Jelisavac i sa 12-13 metara pogodio mrežu gola gostiju.

Sutjeska je najidealniju priliku za izjednačenje propustila u 65. minutu, Tadić je lijepo prošao po desnoj strani a u kaznenom prostoru Slobode Šuka je zamalo zakasnio da ubaci loptu u mrežu domaćeg tima.

Sloboda je mogla povećati vođstvo u 74. minutu nakon udarca Kovačevića a u finišu utakmice u 89. minutu rezervista Hamzić je pogodio stativu gola Fočaka.

Po završetku utakmice gostujući igrači su protestvovali kod sudije Miloša Gigovića nezadovoljni nekim njegovim odlukama a tom prilikom crveni karton je dobio Vladimir Radović.

Sloboda (NG) – Sutjeska 1:0 (0:0)

Strijelac: Jelisavac u 53. min.
Stadion: Mlakve.