Drina HE - Borac

Foto arhiva

Drina HE kao Feniks

VIŠEGRAD – Fudbaleri Drine HE napustili su Janju pjevajući. izabranici Marka Vidakovića ostvraili su veoma značajan trijumf kojim su najavili bijeg iz opasne zone.

U vrlo dobroj i veoma neizvjesnoj fudbalskoj predstavi početak meča je pripao gostima iz Višegrada koji su stvorili prvu priliku u 3. minutu kada je Guzina ušao u kazneni prostor domaćeg tima, šutirao iskosa sa 7-8 metara, ali se dobrom intervencijom istakao domaći golman Zvorničanin.

Ponovo su gosti zaprijetili u 9. minutu kada je šut Bojana Markovića zamalo završio pored desne stative gola Podrinja.

Slično je bilo i u 14. minutu, šutirao je Damjanović a domaći igrači su u posljednjem trenutku otklonili opasnost od svoga gola.

Podrinje od polovine prvog dijela preuzima inicijativu, pa u 23. minutu prave najzreliju priliku na utkamici. Sa desne strane centrirao je Jusufović a Hadžić je uputio udarac glavom i kad je golman Govedarica već bio savladan stativa je spasila gostujući tim.

Dobre prilike za Podrinje su propustili Vućić u 26. i Mičić u 36. minutu.

Nakon odmora Podrinje je nastavilo sa jalovim napadima dok su gosti mudrom igrom u odbrani čuvali rezultat i brzim kontranapadima preko Rosića i Damjanovića opasno prijetili golu Zvorničanina.

Domaći tim je propustio prilike u 53. preko Jusufovića, potom u 59. kada je neprecizan bio Mičić i u 69. minutu, Vučić kada je njegov udarac odlično odbranio Govedarica.

I kada su svi na stadionu očekivali da će se ovaj meč završiti bez golova i pobjednika sjevnuo je brz kontranapad Drine HE u prvom minutu zaustavnog vremena. Rosić je napravio pravu pometnju u odbrani Podrinja, slabo su reagovali odbrambeni igrači i golman domaćeg tima, izbacili su loptu na dvadesetak metara od svog gola gdje je prihvatio Dalibor Damjanović i sam neometan poslao loptu u mrežu za veliku radost i velika tri boda svoga tima.

Podrinje (Z) – Drina HE 0:1 (0:0)

Strijelac: Damjanović u 90+1 min.