Fudbalska rapsodija Sutjeske pokraj Ćehotine

18.05.2013.

Darko Mitrović - FK Sutjeska

FOČA – Fudbaleri Sutjeske su u odličnoj fudbalskoj predstavi deklasirali direktonog konkurenta u borbi za opstanak, ekipu Borca, i trasirali put ka luci spasa.

Bila je ovo najbolja predstava fudbalera Sutjeske pred domaćim navijačima u tekućem šampionatu a četiri gola u mreži gostiju iz Šamca pravi je odnos snaga na sadionu pokraj Ćehotine.

Sve je riješeno u prvih 30. minuta igre. Domaći tim je krenuo agresivno od prvog sudijskog zvižduka a već u 8. minutu stigla je i prva radost. Tica je lijepo prošao po desnoj strani u kaznenom prostoru uposlio Šuku, koji sa 7-8 metara pogađa mrežu Šamčana.

U 14. minutu već je bilo 2:0. Korner sa desne strane izveo je Mojović, pred golom Borca najbolje se snašao Mitrović i Glavom sa 5-6 metara zatresao mrežu nemoćnog Smajića.

Samo minut kasnije već je bilo 3:0. Ppoklon loptu gostiju iskoristio je Šuka, prevario dva odbrambena igrača Borca i zatresao mrežu Šamčana.

Konačan rezultat postavljen je u 27. minutu. Nakon akcije iz udžbenika domaćih igrača Njeguš je idealno uposlio najboljeg aktera meča Neđa Šuku koji je postigao svoj treći pogodak na ovom meču a četvrti za svoj tim.

Za razliku od prvog dijela u nastavku meča Sutjeska zadovoljna postignutim rezultatom se više orjentisala odbrani svoga gola pa su gosti dobili više prostora.

Dobre prilike za Borac propustili su Hasanović u 48., Mićić u 63. i Susaković u 76. minutu. Ipak u finišu utakmice Neđo Šuka je mogao povećati vođstvo kada je naakon dodavanja Tadića sa 7-8 metara šutirao preko gola Šamčana.

Sutjeska (F) – Borac (Š) 4:0 (4:0)

Strelci: 1:0 Šuka u 8., 2:0 Mitrović u 14., 3:0 Šuka u 15., 4:0 Šuka u 27. minutu.