Rogatički fudbaleri doživjeli novi poraz

12. maja 2013. 058.ba

FK Mladost Rogatica

Napredak ubjedljiv protiv Mladosti

ROGATICA – Fudbaleri Napretka su u 23. kolu Druge lige RS „Istok“ zabilježili pobjedu protiv rogatičke Mladosti rezultatom 3:0.

Tokom cijele utakmice kiša je neprekidno padala u Donjem Šepku, ali to nije omelo fudbalere domaće ekipe da prikažu zavidnu igru po veoma teškom natopljenom terenu.

Ovim trijumfom Napredak je zadržao priključak i ostao u trci za šampionskom titulom i plasmanom u elitu RS dok gostima iz Rogatice predstoji grčevita borba za opstanak, istina Mladost ima pred sobom odgođeni meč koji treba da odigra naredne srijede pred svojom publikom protiv direktnog konkurenta za očuvanje drugoligaškog statusa Jedinstvom iz Brčkog. Nakon ovog susreta dosta toga će biti poznato što se tiče zaćelja tabele drugoligaškog istoka RS.

Već na samom početku utakmice, u 6. minutu, domaći sastav stekao je prednost. Sa desne strane loptu je pred kazneni prostor gostiju ubacio Zoran Novaković, a najbolji golgeter šepčana Branko Jevtić glavom loptu je prebacio preko svog čuvara i golmana Dejana Raca u mrežu.

Drugi pogodak Napredak je postigao u 65. minutu. Sa desne strane odlično je centrirao Velibor Torbica, a Branku Jevtiću nije bilo teško da sa nekih 5-6 metara udarcem glavom zatrese mrežu indisponiranih Rogatičana.

Konačan rezultat postavljen je samo tri minuta kasnije. Slobodan udarac iskosa sa desne strane izveo je Zoran Novaković, u gužvi pred golom Mladosti lopte se dokopao Mile Pajić i sa pet metara zatresao mrežu za konačnih 3:0.

Gosti tokom cijele utakmice nisu ozbiljnije ugrozili gol domaćih a Šepčani mogli ostvariti ubjedljiviju pobjedu da su iskoristili bar još polovinu stvorenih prilika.

NAPREDAK – MLADOST (R) 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jevtić (6), 2:0 Jevtić (65), 3:0 Pajić (68).
Stadion: Napretka u Donjem Šepku.
Gledalaca: 50.
Sudija: Stevo Simić (Ugljevik).
Žuti kartoni: Nije bilo.

NAPREDAK: Ružić -, Torbica, Bogićević, V. Filipović, Milošević (od 76. minuta Jovanović -), Pajić, Atanacković, Vasiljević (od 68. minuta Lazarević -), Novaković, Jevtić.

MLADOST (R): Rac, Obradović, Bjelaković, Ikonić, Klisura, Spajić, Nerić, Mihajlović, Sokolović, Novaković, Šubara.

Igrač utakmice: Branko Jevtić (Napredak).