Drina HE poražena na svom terenu

02. juna 2013. 058.ba

FK Drina - FK Rudar

„Rudari“ izbjegli baraž

VIŠEGRAD – Fudbaleri Drine HE su doživjeli poraz pred svojim navijačima u poslednjem kolu prvoligaškog šampionat RS.

Pokvarili su Višegrađani učinak od pet vezanih pobjeda ali su definitivno osvarili zacrtani cilj i na kraju prvenstva zauzeli mjesto u sredini tabele, što je bilo planirano pred start prvenstva.

Gosti iz Ugljevika su na stadion pokraj Rzava došli sa namjerom da ostvare trijumf i izbjegnu doigravanje što im je u potpunosti uspjelo i napustili su Višegrad uzdignuta čela.

Od početka susreta igrači Rudara su zaigrali znatno angažovanije i poveli su već u 15. minutu golom Darka Lazića. Najboljii akter susreta Slaviša Todorović udvostručio je prednost u 33. minutu.

U 49. minutu Višegrađani su imali idealnu priliku da smanje prednost „rudara“, ali Ivan Mirković nije uspio da iskoristi najstrožu kaznu.

Ipak u 79. minutu Nikola Pavlović je smanjioio rezultat na 1:2, a četiri minuta kasnije Todorović je svojim drugim pogotkom potvrdio pobjedu za veliku radost Ugljevičana.

DRINA HE – RUDAR (U) 1:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 D. Lazić u 15., 0:2 Todorović u 33., 1:2 Pavlović u 79., 1:3 Todorović u 83. minutu.
Stadion: Gradski u Višegradu.
Gledalaca: 200.
Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) 7.
Žuti kartoni: Damjanović, Bojat, Iv. Mirković (Drina HE), Cvjetinović, V. Marković, Lukić, Krčo (Rudar, Ugljevik).

Igrač utakmice: Slavša Todorović (Rudar, Ugljevik) 7,5.

DRINA HE: Govedarica 5, Bojat 5, Pavlović 5,5, Iv. Mirković 5, Tešović 5, Marković 5, Ig. Mirković 5,5 (od 64. minuta Milović -), Rosić 5, Damjanović 5 (od 41. minuta Vilaret 5), Pljevaljčić 5,5, Guzina 5 (od 35. minuta Bradonjić 5). Trener: Marko Vidaković.

RUDAR (U): Lukić 6, B. Marković 6,5, Božić 6,5, Panić 6, Bogičević 6,5, Davidović 6,5, Cvjetinović 6 (od 83. minuta Stevanović -), D. Lazić 7, Cvijić 7 (od 69. minuta Majstorović -), M. Lazić 7, Todorović 7,5 (od 90. minuta Krčo -). Trener: Goran Ljubojević.