01. juna 2013. 058.ba

Darko Mitrović - FK Sutjeska

Foto arhiva

FOČA – Sutjeska i Sloboda iz Mrkonjić Grada su podijelili bodove što je najrealniji ishod ovog meča.

Bila je ovo utakmica bez posebnog rezultatskog značaja pa se mnogo više i očekivalo od aktera ove utakmice koja je završena najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme je pripalo domaćim igračima koji su stvorili nekoliko prilika preko Mitrovića u 3., potom Šuke u 11., Ivanovića u 13., Neguša u 17. i Mojovića u 27. minutu. Dok su gosti iz Mrkonjić Grada uputili samo jedan šut na domaći gol i to preko Radoje u 42. minutu.

I u prvom dijelu nastavka meča igrači Sutjeske su bili agilniji, Muminović je bio u prilici u 55. minutu, zamalo bio neprecizan a dva minuta kasnije propuštena je i najbolja prilika na meču za domaći tim. U svom kaznenom prostoru Sladojević je igrao rukom, sudija Joškić je pokazao na bijelu tačku, sa jedanaest metara je šutirao Neđo Šuka a njegov udarac je odbranio najbolji akter ovog meča golman gostiju Radovan Ilić.

Do kraja utakmice gosti su bili nešto opasniji ali nisu uspjeli i da promjene rezultat i na kraju se sve završilo miroljubivo bez pobjednika.

Sutjeska (F) – Sloboda (MG) 0:0