MOSI – Žetva medalja Rogatičana

06.07.2013.

Rogatica MOSI

ROGATICA – Kako trenutno stvari stoje 50. jubilarne MOSI biće veoma uspješne za takmičare Rogatice.

I trećeg dana najveće sportske amaterske manifestacije u Jugoistočnoj Evropi mladi sportisti sa obala Rakitnice su postigli izuzetne rezultate i osvojili pregršt medalja.

Blistala je Tanja Marković koja je u skoku u dalj postavila novi rekord MOSI sa rezultatom 5 metara I 89 cm, interesantan je podatak da je Markovićka popravila svoj rekord za jedan centimetar postignut na prošlim igrama u Beranama.

Bronzanom medaljom su se okitili stonoteniserke koje su u borbi za treće mjesto savladale Bajinu Baštu sa 4:1.

Karatistkinje su u potpunosti osvjetlale obraz, četa mala ali odabrana osvojila je tri srebrene medalje u borbama, Tamara Lozo u kategoriji do -60 i u apsolutnoj kategoriji a Marija Lošić do +60.

Srebrenu medalju su obezbjedile i rukometašice a za najsjajnije odličje će se boriti protiv Berana.

Košarkaši su bili na pragu finala, imali su pobjedu u rukama, ipak nedostak koncentracije u finišu utakmice ih je doveo do nerješenog rezultata protiv Bajine Bašte, bilo je 50:50. Uslijedili su produžeci u kojoj je protivnik Rogatičana bio bolji i slavio sa 65:56, za utjehu Rogatičkoj ekipi ostaje borba za treće mjesto i bronzanu medalju protiv komšija sa Sokoca.

Ekipa Rogatice u malom fudbalu je sigurno najveći gubitnik na turniru, iako nisu doživjeli ni jedan poraz na kraju će se morati zadovoljiti borbom za četvro mjesto. U borbi za plasman od 4. do 8. mjesta savladali su Požegu 3:2 a ostaje im susret za konačan plasman protiv Nove Varoši.

Stonoteniseri su na kraju zauzeli šesto mjesto.

Šahisti su pobijedili Novu Varoš 5:1, a poraženi su od Pljevalja 5:1 i Bijelog polja 3,5-2,5.

Ženska ekipa Rogatice u bič voleju izgubila je u meču za plasman od Goražda 2:0 i na kraju zauzela 14. mjesto.