Uspješna provjera višegradskog prvoligaša

07. avgusta 2013. 058.ba

Drina HE - Sloga Bajina Bašta

Drina HE nadvisila Bajinobaštane

VIŠEGRAD – Fudbaleri Drine HE imali su uspješnu provjeru pred start prvenstva u I ligi RS.

Izabranici Marka Vidakovića su u kontrolnom meču pred svojim navijačima savladali srpskoligaša Slogu iz Bajine Bašte 3:2.

Utakmica je odigrana po veoma sparnom vremenu ali to nije smetalo igračima oba tima da prikažu solidnu fudbalsku prestavu

Bio je ovo meč sa dosta preokreta a prvi su do vođstva stigli gosti u 34. minutu, Jošić je lijepo uposlio Babića koji je iskoristio nesmotrenost domaće odbrane i pogodio mrežu Višegrađana.

Drina HE je do izjednačenja stigla u 41. minutu, jedan od gostujućih fudbalera je u svom kaznenom prostoru igrao rukom, sudija Đurić je pokazao na bijelu tačku a siguran sa 11 metara je bio Damjanović.

Gosti su prvi stigli do prednosti i u drugom dijelu utakmice. Igrao se 64. minut, Lekić se odlučio na šut sa 18 metara i pogodio mrežu Višegrađana.

Radost gostiju trajala je samo četiri munuta. Tešević je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, u šesnaestercu Sloge pronašao Soldara koji je pogodio mrežu gostiju za novo izjednačenje.

Konačan rezultat postavljen je u 80. minutu. Bila je to odlična akcija domaćeg tima, Rosić je na desnoj strani uposlio Tasića koji je kao rukom u kaznenom prostoru Bajinobaštana pronašao strijelca drugog gola Soldara, koji je i ovaj put bio precizan i donio trijumf svome timu od 3:2.

Drina HE – Sloga (BB) 3:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Babić u 34.; 1:1 Damjanović u 41. (11 m); 1:2 Lekić u 64.; 2:2 Soldar u 68.; 3:2 Soldar u 80. min.