Vrijedan bod Sutjeske u gostima

RS Sport - 21. septembra 2013. 058.ba

Stadion Napredak-Donji Šepak

FOČA – Poslije prave fudbalske „kartonijade“ u kojoj je pokazano čak pet crvenih kartona, fudbaleri Napretka i Sutjeske igrali su neriješeno 1:1.

Glavna figura susreta bio je sudija Goran Lakić iz Brčkog koji je na momente bespotrebno mahao kartonima i jednu fer i sportsku utakmicu doveo na ivicu prekida, a pojedine njegove odluke izazivale su smijeh kod igrača oba tima i svih prisutnih na stadionu u Donjem Šepku.

Meč je bolje otvorila domaća ekipa ali je golman gostiju Petrović odbranio udarce Milutinovića i Todorovića. Gosti su zapretili preko Mrguda čija dva udarca glavom su završila pored gola. Domaći su u vođstvo stigli u 33. minutu, kada je poslije kornera koji je izveo Milutinović sa lijeve strane najviši u skoku bio Todorović i glavom sa pet metara smjestio loptu u mrežu.

U drugi deo susreta gosti su ušli dosta ofanzivnije, a prvu priliku je imao Simić čiji udarac je odbranio Ružić. U 55. minutu zbog drugog žutog kartona isključen je defanzivac domaćih Đukanović, a u 69. minutu glavni sudija meča Lakić je prestrogo pokazao crveni karton i vezisti domaćih Milutinoviću. U istom minutu gosti su stigli do izjednačenja. Slobodan udarac sa tridesetak metara iskosa sa desne strane izveo je Simić, lopta je preletela sve fudbalere u šesnaestercu i završila u mreži domaćih. Nakon toga u samo dva minuta zbog dva žuta kartona koja su pokazana zbog prigovora isključen je vezista domaćih Lazarević, pa je Napredak u 71. minutu ostao sa tri igrača manje.

U 78. minutu „cirkusu“ glavnom sudiju Lakiću pridružio se i njegov pomoćnik Miodrag Pupčević iz Šamca koji je prekinuo utakmicu, simulirajući da je pogođen sa tribina od strane domaćih navijača.

I dalje je sudija Lakić bio centralna figura meča, pa je u 80. minutu isključio defanzivca gostiju Dejana Drakula. Fudbalski cirkus u Lakićevoj režiji nastavljen je u 88. minutu, kada nije dosudio najstrožu kaznu u korist domaćih, prekršaj koji su vidjeli svi na stadionu sem njega i pomoćnika Miodraga Pupčevića koji se nalazio desetak metara na mjestu prekršaja a ,,video“ je simuliranje Jevtića i zbog toga ga poslao u svlačionicu.

Fudbalski cirkus kakav je priredio sudija Lakić ljubitelji fudbala u Donjem Šepku sigurno će dugo prepričavati.

NAPREDAK – SUTJESKA 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Todorović (33), 1:1 Simić (69).
Stadion: Mladost u Donjem Šepku.
Gledalaca: 200.
Sudija: Goran Lakić (Brčko).
Žuti kartoni: Jevtić, Lazarević, Đukanović (Napredak), N. Drakul, Šuka, D. Drakul (Sutjeska).
Crveni kartoni: Darko Đukanović 55, Nikola Milutinović 69, Nikola Lazarević 71. i Branko Jevtić 88. minuta (Napredak), Dejan Drakul 80. minuta za Sutjesku.

NAPREDAK: Ružić, Đukanović, Filipović (od 88. minuta Lukić), Jovanović, Perić, Atanacković, Milutinović, Todorović (od 57. Torbica), Lazarević, Jevtić, Milojević. Trener: Zoran Vasiljević.

SUTJESKA: Petrović, R. Drakul (od 46. minuta Sekulović), Filipović, Ivanović (od 64. minuta B. Radović), Mrgud, V. Radović, N. Drakul, Simić, Šuka, R. Radović, D. Drakul. Trener: Duško Rašević.

Igrač utakmice: Branislav Ružić (Napredak).