Drina slavila u Tesliću

21. septembra 2013. 058.ba

FK Drina HE

VIŠEGRAD – Fudbaleri višegradske Drine HE savladali su na gostovanju u Tesliću tim Proleter rezultatom 2:1.

Drina je došla u vodstvo nakon nešto više od dvadeset minuta igre u prvom dijelu, a strijelac je bio Gedeon Guzina. Do kraja prvog dijela susreta nije bilo promjene rezultata pa se na odmor odlazi sa rezultatom 0:1 za goste iz Višegrada.

U drugom dijelu susreta, Drina je krenula agresivnije te je nakon desetak minute igre uspjela povećati prednost na 0:2. Nakon dosuđenog penala za goste, siguran sa bijele tačke bio je Ivan Mirković.

Do kraja susreta domaći su u 85. minutu uspjeli smanjiti na 1:2 što je ujedno bio i konačan rezultat.

Ovo je ujedno i druga pobjeda Drine HE u gostima, a sa nova tri boda i ukupnim skorom od deset bodova, Drina HE se nalazi na šestoj poziciji prvenstvene tabela Prve lige RS.