Mladost slavila u hercegovačkom derbiju

RS Sport - 08. septembra 2013. 058.ba

FK Sutjeska - FK Kozara

Foto arhiva

FOČA – Fudbaleri Mladosti ubjedljivo su porazili Sutjesku iz Foče na svom terenu rezultatom 4:0, tako da je hercegovački derbi na kraju potpuno zasluženo pripao ekipi iz Gacka.

U prvom poluvremenu viđeno je par prilika sa obje strane. Međutim, golova nije bilo. Nastavak susreta donio je ofanzivniju igru domaćina, pa je u 69. minutu Mladost stigla u vođstvo. Dragan Goranović je sjajno izveo udarac iz kornera, a na pravom mjestu se našao Todorović i glavom poslao loptu u mrežu.

U poslednjih desetak minuta susreta ekipa iz Gacka postigla je tri gola. Prvo je u 78. minutu Tigran Goranović postigao novi pogodak za Mladost. Snažan udarac Andrića kratko je odbio Petrović, a pomenuti Goranović je loptu poslao iza njegovih leđa, a potom su Todorović i Ćeranić potpuno matirali rivala.

Četiri gola u mreži Petrovića za više nego ubjedljivu pobjedu Mladosti. Sa novim bodovima Mladost se sada nalazi na drugom mjestu prvenstvene tabele.

MLADOST – SUTJESKA 4:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Todorović (69), 2:0 T. Goranović (78), 3:0 Todorović (85), 4:0 Ćeranić (90).
Stadion: Gradski u Gacku.
Gledalaca: 200.
Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo).
Žuti kartoni: T. Goranović, D. Goranović, Ćeranić (Mladost ), Mrgud, Pljevaljčić, Radović, Šuka (Sutjeska).

MLADOST: Guzina, Mrković, N. Sušić, Vico, Andrić, T. Goranović (od 87. minuta Lozo), D. Goranović, Vasiljević (od 72. minuta G. Sušić), Komnenić,Todorović (od 87. minuta Pušara), Ćeranić. Trener: Željko Popović.

SUTJESKA: Petrović, Filipović, Drakul, Mrgud, Simić, Ivanović, Sekulović (od 85. minuta N. Pljevaljčić), V. Radović, O. Pljevaljčić, B. Radović, Šuka. Trener: Duško Rašović.