RS Sport - 01. septembra 2013. 058.ba

FK Drina

Foto arhiva

VIŠEGRAD – Fudbaleri Podrinja upisali su visok trijumf u meču sa Drinom HE iz Višegrada.

Već na poluvremenu Janjarci su vodili sa 2:0, a u drugom dijelu igre postigli su još tri gola.

U 12. minutu Mirsad Arnautović centrirao je iz slobodnog udarca, lopta je stigla do Dragana Arsenovića, koji se dobro snašao u gostujućem šesnaestercu i savladao golmana Drine HE za 1:0.

Svega dva minuta kasnije tim iz Janje stigao je i do drugog gola. Muhamed Sajtanović uposlio je Cvijetina Pavića, koji se oslobodio svojih čuvara i pogodio za 2:0.

Fudbaleri Podrinja odlično su otvorili drugi dio igre i poveli sa 3:0 u 49. minutu. Strijelac drugog pogotka Pavić pogodio je stativu, na odbijenu loptu natrčao je kapiten domaćih Muhamed Jusufović sa desetak metara i pogodio cilj.

Filip Vujić petnaestak minuta prije kraja meča lijepim lob udarcem povisio je 4:0.

Muhamed Sajtanović je pet minuta prije kraja doveo Podrinje do prednosti od 5:0, a u posljednjem minutu Aleksandar Soldar postigao je utješni gol za Višegrađane i postavio konačnih 5:1.