Preokretom do cilja

29.09.2013.

FK Mladost

ROGATICA – U veoma neizvjesnoj utakmici Mladost je zabilježila značajnu pobjedu protiv čvrste ekipe iz Karakaja.

Prvo polivrijeme proteko je u nepovezanoj i bezidejnoj igri bez puno prilika, ali gosti su ipak nakon jednog brzog kontranapada i greške odbrambenih igrača domaćeg tima preko Perića u 28. minutu stigli do vođstva.

U drugom dijelu potpuno druga slika na terenu. Očito su kritike trenera domaćeg tima Vada Markovića uticale na njegove igrače pa su u samom otvaranju nastavka utakmice za samo četiri minute preokrenuli rezultat.

U 47. minutu Ćebić je napravio solo prodor, odlučio se na šut sa osamnaest metara a lopta je završila u donjem lijevom uglu gola Radničkog.

Radost domaćih igrača se nije ni stišala i u 49. minutu već je bilo 2:1. Đurović je izveo slobodan udarac iskosa sa tridesetak metara, u kaznanom prostoru gostiju pronašao Obradovića koji glavom pogađa mrežu novajlije u ligi iz Karakaja.

Gosti se nisu predavali. U 62. minutu nesmotrenost domaće odbrane ponovo je iskoristio Perić i savladao nemoćnog golmana Mladosti, Ljubinca za 2:2.

Ipak devet minuta kasnije uslijedila je dobra akcija Rogatičana. Zimonjić je lijepo u kaznenom prostoru Radničkog uposlio Tošović koji je šutirao sa 12-13 metara i zatresao mrežu gostiju za konačnih 3:2 i radost domaćih igrača i navijača.

Mladost (R) – Radnički(Ka) 3:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Perić u 28.; 1:1 Ćebić u 47.; 2:1 Obradović u 47.; 2:2 Perić u 62; 3:2 Tošović u 73. min.