Rogatički drugoligaš bolji od brčanskog Jedinstva

FK Mladost

Konačno trijumf!

ROGATICA – Fudbaleri Mladosti su zabiježili prvu ovosezonsku pobjedu. Nakon dva poraza na otvaranju sezone Rogatičani su trijumfovali protiv brčanskog Jedinstva sa 2:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj terenskoj inicijativi domaćeg tima, dobre prilike su propustili Tošović u 15. potom Mihajlović u 30. a minut kasnije i Zimonjić. Najzreliju priliku za vođstvo imao je Tošović u 40. minutu kada je nakon brzog kontranapada pogodio stativu, lopta se odbila do Zimonjića čiji udarac sa 7-8 metara zaustavlja prečka protivničkog gola.

Gosti iz Brčkog su se uglavnom orjentisali na kontranapade pa je u nekoliko navrata zaprijetio Osmanović, međutim neuspješno.

Drugi dio susreta počeo je sa poluprilikama gostiju. U 46. minutu Sefer je bio neprecizan a dva minuta kasnije i Gajević.

Igrao se 56. minut kada su se igrači Mladosti prvi put radovali, nakon kornera u kaznenom prostoru Brčaka najbolje se snašao Bjelaković i sa 5-6 metara pogodio mrežu Jedinstva. Ovaj pogodak dao je krila igračima Mladost koji su se našli u još nekoliko povoljnih prilika a konačan rezultat je postavljen u 85.minutu, slobodan udarac iskosa sa lijeve strane izveo je Obradović, u kaznenom prostoru gostiju je pronašao Bjelakovića koji slično kao i kod prvog gola trese mrežu Brčaka.

Na kraju treba dodati da je ovo bila i uspješna smjena na trenerskoj klupi i trijumfalan povratnički debi Vlada Markovića.

Mladost (R) – Jedinstvo (BČ) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Bjelaković u 56.; 2:0 Bjelaković u 85. min.