Drina HE ne zna za poraz

Drina HE - Napredak

VIŠEGRAD – Drina HE je nastavila uspješnu seriju, osam kola izabranici Marka Vidakovića ne znaju za poraz.

Gosti iz Donjeg Šepka su se prikazali u solidnom izdanju ali su ipak stadion pokraj Rzava morali napustiti pognute glave.

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri domaćeg tima. Drina HE je zaprijetila u 5. minutu kada je Rosić sa lijeve strane uposlio Tasića koji je zamalo zakasnio da ubaci loptu u mrežu gostiju. Minut kasnije domaći tim se radovao.

U šesnaestercu gostiju nepropisno je zaustavljen Damjanović, sudija Berak je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku i siguran sa 11 metara bio je Igor Mirković za vođstvo od 1:0.

Do kraja prvog pluvremena dobre prilike su propustili Igor Mirkovic u 20. i 28. minutu, kao i Tasić u 32. minutu, dok je za goste dobru prilku imao Jevtić u 36. minutu.

I u nastavku utakmice Drina HE je diktirala tempo pa su dobre prilike propustili Pavlović u 27. minutu a tri minuta kasnije Marković.

U 65. minutu udarac gostujućeg igrača Lazarevića je odbranio Govedarica.

Konačan rezultat postavljen je u 82. minuti. Uslijedio je brz kontranapad domaćeg tima, Rosić je sa lijeve strane uposlio Damjanovića koga je srušio gostujući golman Ružić a sudiji Beraku nije preostalo ništa drugo nego da ponovo pokaže na jedanaesterac. Ponovo je bio precizan Ivan Mirković za novi trijumf svoga tima.

Drina HE – Napredak (DŠ) 2:0 (1:0)

Strijelci: Iv. Mirković u 6. min. (11 m), Iv. Mirković u 82. min. (11 m).