Drina HE remizirala u Gradišci

05. oktobra 2013. 058.ba

FK Kozara-FK Drina HE

VIŠEGRAD – U utakmici 8. kola I lige Republike Srpske odigranoj na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 200 gledalaca, fudbaleri Drine HE osvojili su vrlo vrijedan bod odigradvši nerješeno protiv domaće Kozare 1:1.

Prvih dvadesetak minuta igre, ekipa Kozare je imala terensku inicijativu ali bez ozbiljnijih šansi. Domaći su u par navrata pokušali preko Perkića i Škorića ali bez rezultata. Drina je tek u 35. minutu imala prvu šansu koju nije uspjela krunisati pogotkom.

Preostalih desetak minuta susreta nije bilo šansi ni na jednoj strani pa se rezultatom 0:0 odlazi na pauzu.

Drugi dio igre ponovo bolje otvaraju domaći fudbaleri. Igralo se u glavnom na polovini Drine HE. Igrao se 58. minut kada su igrači Drine došli u vodstvo. Nakon prekida koji je izveden sa ivice šesnaesterca, pred golom Kozare najbolje se snalazi Rosić koji pogađa za 0:1.

Domaći su uspjeli izjednačiti preko Srndovića. Nakon nekoliko pokušaja igrača Kozare, Srndović je uspio pogoditi za 1:1, igrao se 75. minut.

Remijem u Gradišci, fudbaleri Drine popravili su svoje bodovno stanje, te sa ukupnih 14 bodova trenutno zauzimaju četvrtu poziciju na tebeli Prve lige RS.