21. oktobra 2013. 058.ba

Odbojka

Mladost nadvisila BL Volej

ROGATICA – Odbojkašice Mladosti vratile su se pjevajući iz Banjaluke.

Rogatičanke su trijumfovale 1:3 (21:25; 22:25; 25:11; 22:25) nad favorizovanom ekipom BL Voleja i pokazale da je loše otvaranje sezone bilo samo trenutak slabosti.

– Poraz u prvom kolu protiv Dervente nam je bio dobra opomena i evo ispostavilo se da smo otprilike ispravili sve nedostatke.

Na gostovanju u Bileći bili smo blizu pobjede, izgubili smo pomalo nesretno 3:2 i osvojili bod a potom smo vezali dvije pobjede na našem terenu protiv Maglića i evo na gostovanju kod BL Voleja, ekipe koju svrstavaju u grupu favorita za najviši plasman.

Dakle iz kola u kolo igramo sve bolje, u Banjaluci su naše odbojkašice ispoštovale dogovor iz svlačionice prije početka utakmice. Presudila je velika borbenost, zalaganje i disciplina u igri i rezultat je došao. Ostvarili smo vođstvo od 2:0 a potom je došlo do opuštanja i treći set je pripao ubjedljivo domaćoj ekipi, takve oscilacije nam se u narednim mečevima ne bi trebale događati. Ipak presudio je četvrti set u kome su naše odbojkašice ponovo bile na visini zadatka i zabilježile veoma značajnu pobjedu koja nam je  dala krila pred naredne mečeve – rekao je Milan Ždrnja, trener rogatičkih odbojkašica.