Varda do trijumfa protiv Zrinjskog

KS BiH - 20. oktobra 2013. 058.ba

KK Varda HE 2013

VIŠEGRAD – Odigrana je i prva utakmica u Ligi 12. Varda HE iz Višegrada je u Mostaru porazila domaći Zrinjski rezultatom 75:65.

Gostujući tim je već u prvoj četvrtini bio bolji i dobio je rezultatom 15:8. Ipak, domaćin je odigrao puno bolje u nastavku prvog dijela. Dobio je drugu dionicu rezultatom 22:9 i tako na poluvrijeme otišao sa šest poena prednosti. Rezultat je glasio 30:24 za domaćina. Ipak, gosti su na kraju slavili.

Dobili su treću četvrtinu rezultatom 20:15 i na ulasku u posljednju imali samo jedan poen zaostatka. Posljednju su dobili sa velikih 31:20 i zasluženo slavili. Marko Jošilo ih je vodio sa 22 poena i 10 skokova, dok je Vladimir Aleksić imao 18 poena. Kod domaćina Teo Šimović je bio bolji od ostalih i ubacio 22 poena, a Almir Hasandić je ubacio 8 poena.