Rogatički košarkaši nadvisili i Bratunac

06. novembra 2013. 058.ba

KK Rogatica

Srcem do trijumfa

ROGATICA – U odloženom meču I kola prvoligaškog karavana RS košarkaši Rogatice su u veoma interesantnoj i do kraja neizvjesnoj utakmici zabilježili novu pobjedu protiv solidne ekipe Bratunca.

Domaći igrači su odličnom igrom u odbrani i velikom borbenošću izgarali na terenu a tome kad se doda da su nastupili oslabljeni neigranjem standardnih prvotimaca Bojana Puhalca i Nemanje Okiljevića, koji su bili odsutni radi privatnih obaveza, ovaj trijumf još više dobija na značaju.

U prvoj četvrtini igrači Rogatice su u pojedinim momentima vodili i sa po osam poena razlike, međutim u završnici su napravili nekoliko vezanih grešaka pa je ovaj dio utakmice pripao gostima, rezultat je bio 22:23.

U drugom periodu vodila se izjednačena borba sve do finiša a u posljednja dva minuta u potpunosti su do izražaja došli domaći igrači koji su napravili solidnu razliku pa se na odmor otišlo pri rezultatu 39:33.

Nastavili su igrači Rogatice u istom tempu i u trećoj četvtini, uvećali su prednost na devet poena. Stvoreni su su svi uslovi za uspješnu završnicu, međutim šest minuta i 30 sekundi prije kraja dosuđena je tehnička a potom i isključujuća greška treneru domaće ekipe Mladenu Šibaliji. Rezultat je u tom trenutku bio 57:49, ipak Rogatičani su uspjeli da se odbrane i sačuvaju prednost i na kraju slave sa 68:59.

Svi igrači domaćeg tima zaslužuju pohvale za prikazanu igru ali ipak treba posebno izdvojiti Miroslava Milidraga koji je bio nerješiva enigma za gostujuće igrače i postigao čak 33 poena.

Kod solidnih gostiju nešto bolji od ostalih je bio Nemanja Pavlović, koji je 21 put pogađao domaći koš.

Na kraju treba dodati i da su igrači Rogatice imali veliku podršku sa tribina svojih vjernih navijača, popularnih „Prinčeva“.

Rogatica – Bratunac 68:59
(22:23; 17:10; 14:11; 15:15)

Sportska dvorana u Rogatici.
Gledalaca: 200.
Sudije: Miodrag Borovina (Vlasenica), Branislav Blagojević i Ognjen Vidaković (Doboj).
Delegat: Ismet Hadžikadunić (Doboj).

Rogatica: Kojić, Buljugija, Balčaković, Mrkajić 9, Rističević 7, Okiljević 5, Tešević 2, Fulurija, Maletić, Kosorić, Milidrag 33, Kovač 12. Trener: Mladen Šibalija.

Bratunac: Šuguljić 5, V.Alempić, Malović 19, Deurić 5, Milošević, Jokanović, Lazić, Blagojević, Bundalo, Pavlović 21, Stevanović 9, D.Alempić. Trener: Ognjen Radić.