Sutjeska uzela bod u Zvorniku

zvornikdanas.com - 10. novembra 2013. 058.ba

FK Sutjeska

Foto arhiva

FOČA – U poslednjem 13. kolu jesenjeg dijela prvenstva Sutjeska je u Zvorniku remizirala sa domaćinom Drinom 1:1.

Prvi su u vođstvo došli domaći. U 12. minutu, izveden je korner sa desne strane a najviši u skoku bi je Vlado Ivanović i poslao loptu u mrežu Petrovića.

Gosti su upornom igrom stigli do izjednačenja u 63. minuti. Centaršut Sekulovića, dobro je pratio Šuka i sa pet metara glavom poslao loptu iza leđa Maksimovića.

Imala je Drina prilike u 48. minutu preko Sredojeviaća, u 67. minutu preko Đurića i na minut pre kraja preko Aleksandra Vasića ali su sve bile bez rezultata. Gosti su zaprijetili u 52. i 53. minutu preko Pljevaljčića i Dejana Drakula ali su oba šutirali preko gol iz izgeldnih prilika.

Prvenstvo RS će biti nastavljeno na proljeće a fudbaleri iz Zvornika biće domaćini Slobodi iz Mrkonjić Grada dok će Sutjeska biti gost Proletera iz Teslića.

FK DRINA Zvornik – FK SUTJESKA Foča 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 – Ivanović u 12. minutu; 1:1 – Šuka u 63. minutu; Stadion: FK Drina; Gledalaca: 400; Sudija: Milan Stanivuković (Banja Luka) 7,5; Žuti kartoni: Lazić, Đurić, A. Vasić (Drina), Pljevaljčić, Radović, Sekulović. N. Drakul (Sutjeska).

DRINA: Maksimović 6, Lazić 6, Mitrović 6, Ivanović 6,5, Milojević 6, Đurić 6 (od 80. minuta A. Vasić – ), Kikić 6,5, Sredojević 6 (od 87. minuta Suljić -), R. Vasić 6,5, Lazarević 6,5, Stevanović 6 (od 66. minuta Marković 6).

SUTJESKA: Petrović 6,5, Filipović 6,5, Pljevaljčić 7, Ivanović 6,5, (od 88. minuta M. Mojović – ), Radović 6 (od 90. minuta Fundup – ), Sekulović 6, Šuka 7, Marić 6, D. Drakul 6,5, R. Drakul 6, N. Drakul 6,5.

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Sutjeska).