Košarkaši Varde HE poraženi u Sarajevu

KK Spars - KK Varda-HE

SPARS – VARDA HE 90:55

VIŠEGRAD – Košarkaši varde HE, u 8. kolu Lige 12, prvenstva BiH u košarci, poraženi su u Sarajevu od ekipe SPARS, rezultatom 90:55.

Visoka razlika za sarajlije rezultat je njihove dobre igre, posebno u drugom poluvremenu.

Višegrađani su odlično počeli i prvu četvrtinu dobili sa 21:14. U drugoj četvrtini dolazi do pada u igri, koju SPARS dobija sa 27:19.

Potpuni pad u igri Varda HE bilježi u nastavku utakmice, tako da su sarajlije treću četvrtinu dobile sa 26:10, a četvrtu sa 23:5.

Po 16 pogodaka postigli su Buza (SPARS) i Jošilo (Varda HE).

U 8. kolu Lige 12 Čapljina Lasta je pobjedila Kakanj, rezultatom 79:73, Zrinjski ekipu Bosna BHT sa 90:93, a Sloboda vodeću Mladost, rezultatom 77:67.

Preostali su još susreti 8. kola Radnik BN Basket-Svislajon Takovo i Posušje-Građanski, koji se igraju u nedelju, 8. decembra.

Autor: Slavko Heleta