Rogatičani nadigrali i Rudar

08. decembra 2013. 058.ba

KK Rogatica

Trijumf za vrh

ROGATICA – U jednom od najinteresantnijih susreta devetog kola prvoligaškog karavana RS, košarkaši Rogatice su mnogo lakše nego što se očekivalo zabilježili pobjedu protiv ekipe Rudara i učvrstili treću poziciju na tabeli.

Domaći igrači su od samog početka utakmice krenuli agresivno, odlično si igrali u odbrani, bili precizni u napadu pa su već nakon prve četvrtine imali osjetnu prednost od 11 poena, bilo je 26:15.

Rogatičani su nastavili istim tempom i u drugom periodu nisu ni jednog trenutka dopuštali gostima da se razigraju pa se na odmor otišlo sa 13 koševa prednosti u korist Rogatice, bilo je 45:32.

Rudar je krenuo nešto angažovanije u nastavku utakmice. Na početku treće četrtine napravili su seriju 7:0, međutim košarkaši domaćeg tima su se brzo vratili u igru i ponovo preokrenuli rezultat u svoju korist koji je na kraju ovog dijela iznosio 66:52.

Uslijedila je i posljednja dionica u kojoj su Rogatičani mudro održavali prednost pa je trener Šibalija u samoj završnici dao priliku mlađim igračima sa manjom minutažom koji su to znali da iskoriste na najbolji način pa su svi na kraju nagrađeni gromoglasnim ovacijama i aplauzom zadovoljne publike, na semaforu je stajalo 78:66.

Treba napomenuti da su domaći igači između ostalog pogodili i deset „trojki“ a posebno su se istakli Miroslav Kovač sa 20 postignutih poena i Aleksandar Mrkajić kolji je 16 puta pogađao protivnički koš. U gostujućoj ekipi nešto iznad prosjeka je bio Goran Kovačević koji je poentirao 16 puta.

KK Rogatica – KK Rudar (U) 78:66
(26:15; 19:17; 21:20; 12:14)

I liga RS za košarkaše

Sportska dvorana U Rogatici.
Gledalaca: 200.
Sudije: Vladimir Ćosović (Foča), Savo Ćosović i Stefan Stanić (Istočno Sarajevo).
Delegat: Branko Jašić (Zvornik).

Rogatica: Kojić, Đerić,Buljugija, Mrkajić 17, N.Okiljević 6, Puhalac 6, Tešević 11, Fulurija, S.Okiljević 3, Kosorić 2, Milidrag 13, Kovač 20. Trener: Mladen Šibalija.

Rudar (U): Đurić 3, S.Todorović 3, Mitrović, Jović, Lazić, Rajković 7, Sl.Todorović, Kovačević 16, Tomić 7, Stojanović 15, I.Todorović 3, Stevanović 12. Trener: Milorad Jovičić.