Varda poražena u Trebinju

058.ba/Lokoportal - 01. decembra 2013. 058.ba

KK Varda HE 2013

VIŠEGRAD – U subotu, 30. novembra, u Trebinju je odigrano 7. kolo košarkaške Lige 12 između „KK Leotara“ i „KK Varde-HE“ u kojoj je domaćin slavio rezultatom 83:70.

Prve dvije četvrtine su bile prilično izjednačene, treća je pripala gostima, dok je Leotar u zadnjoj četvrtini briljirao sa ubjedljiviih 21:7, što je bio nedostižno za goste iz Višegrada.

Najbolji strijelac Leotara bio je Milorad Šutulović koji je postigao 26 poena, a takođe su odlični bili Đorđe Ninković sa 17 i oporavljeni Dejan Šakotić sa 13 poena. Kod Varde su se istakli Vladimir Aleksić, bivši Leotarov prvotimac, sa 20 poena i Kastratović sa 17 poena.

Varda do sada ima skor od četiri pobjede i tri poraza i nalazi se na 5. mjestu na tabeli sa 11 poena. Naredno kolo, koje se igra 7. decembra, Varda gostuje ekipi Spars iz Sarajeva.

KK LEOTAR – KK VARDA-HE 83:70
(27:31, 18:13, 17:19, 21:7)

KK Leotar: Knežević, Vukadinov, Nikolić, Milanović, Mijović, Bodiroga, Pavlović, Šutulović, Marković, Sudžum, Ninković i Šakotić. Trener: Marko Ičelić.

KK Varda HE: Kastratović, Đerić, Aleksić, Šišmiš, Vuković, Mirković, Marković, Kajević, Knežević, Jošilo, Plečić, Ljujić. Trener: Miloš Obrenović.