Višegradske odbojkašice ipak poklekle protiv gačanki

22. decembra 2013. 058.ba

OK He na Drini - OK Gacko

HE NA DRINI – GACKO 2:3

VIŠEGRAD – Utakmica kao da je imala dva poluvremena. U prva dva seta višegrađanke su dominirale i povele sa 2:0 (28:26 i 25:23). A onda postepeno dolazi do pada u igri, što iskusne gačanke koriste, tako da treći set odbojkašice HE na Drini gube sa 17:25.

Slična slika ponavlja se i u četvrtom setu, koji ekipa Gacka dobija sa 19:25, a potom su završni, peti set rutinski dobile sa 3:15.

Obzirom da je ekipa Gacka bila izraziti favorit domaće odbojkašice su ipak zadovoljne osvojenim bodom. Ali ostaje žal zbog ispuštene prilike, jer su realno mogle i pobjediti, da su bile efikasnije i snalažljivije u trećem setu ove utakmice, u kojoj je publika mogla vidjeti odlilčne poteze i kombinacije igračica oba tima, posebno gačanki u završnici.

Jovo Sarić, trener HE na Drini je čestitao gostujućoj ekipi, ali i pohvalio igru svojih odbojkašica, posebno u prva dva seta.

-Ekipa iz Gacka je na okupu u istom sastavu već petu sezonu i u ovom prvenstvu su na zasluženom drugom mjestu, a mi smo u ovo prvenstvo usli sa podmlađenim sastavom. Osvojenim bodom zadržali smo četvrtu poziciju koja će nam garantovati završnicu u plej ofu ženske Premijer odbojkaške lige BiH, naglasio je Sarić.

Trener gačanki Ivan Maljević nije krio zadovoljstvo pobjedom protiv HE na Drini, i to u Višegradu.

-Ovo je još jedna naša značajna pobjeda, ali uz čestitke mojim igračicama upućujem i iskrene čestitke gvišegrađankama i njihovom treneru na odličnim igrama u ovogodišnjem prvenstvu, rekao je Maljević.

Autor: Slavko Heleta