Varda HE izgubila od lidera, Mladosti iz Mrkonjić Grada

16.02.2014.

KK Varda HE - KK Mrkonjić

ODLUKA U PRODUŽETKU

VIŠEGRAD – Tek nakon produžetka košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada, na gostovanju u Višegradu, uspjeli su savladati domaću Vardu HE, rezultatom 59:61.

Odlična i uigrana ekipa iz Mrkonjić Grada, inače lider ovogodišnjeg prvenstva Lige 12, bila je izrazito bolja od višegrađana u prvoj i trećoj četvrtini (4:18, 10:17), što je itekako uticalo na konačan rezultat utakmice. Višegrađani su parirali znatno boljom igrom u drugoj i četvrtoj četvrtini (10:17, 20:9), ali je to bilo dovoljno samo za neriješen rezultat u regularnom toku utakmice, 55:55.

U produžetku utakmice Varda HE nije imala sportske sreće, tako da je Mladost iz Višegrada odnijela vrijedne bodove koji je učvršćuju na tabeli Lige 12, a Vardi HE ostaje da u preostalim mečevima osvoji bodove potrebne da održi visok plasman za završnicu prvenstva.

Najefikasniji igraš utakmice bio je Vojin Svilar, iz Mladosti, a kod Varde HE 16 poena postigao je Miljan Marković.

VARDA HE – MLADOST 59:61 (25:29; 55:55)
(4:18, 21:11, 10:17, 20:9, 4:6)

Gradska dvorana Višegrad.
Gledalaca: 600.
Šesnaesto kolo Lige 12. prvenstva BiH u košarci

VARDA HE: Kastratović 10, Đerić 11, Aleksić 6, Šimšić, Vuković, Mirković 1, Marković 16, Kajević 6, Knežević 2, Jošilo 15, Plećić, Majić 2.
Trener Miloš Obrenović, pomoćnik Ilija Vidaković.

MLADOST: Aleksić, Lukić, Vukotić 2, Đuranović 10, Milošević 2, Stojkanović 8, Tripković 6, Vidović, Kežić 14, Svilar 17, Tomić 2, Stojčić.
Trener Goran Sladojević, pomoćnik Miladin Rmuš.

Sudije: Damir Kunosić (Tuzla), Nermin Nikšić (Sarajevo), Snjeid Nožnović (Tuzla).
Delegat: Miladin Ikonić (Rogatica).