Nadigrane komšije sa Sokoca

Sreten Mitrović - 26. marta 2014. 058.ba

FK Mladost - FK Glasinac

ROGATICA – Danas, četvrtak, 26. marta, u četvrtom rednom kolu Druge fudbalske lige, grupa istok, na fudbalskom igralištu Sportsko-rekreacionog centra u Rogatici, sastali su se domaća Mladost i komšije sa Sokoca, Glasinac 2011. Pobijedila je Mladost sa 1:0.

Jedini gol postigao je Slobodan Đurović u 44. minutu poslije akcije u kojoj se on najbolje snašao i sa desetak metara savladao do tada sigurnog golmana gostiju Miloša Pajovića.

Gledajući u cjelini, Mladost je bila bolja i nadigrala je Sokočane. Osvojena tri nova boda koja domaćinu ulivaju novu nadu za bijeg iz opasne zone i ispadanja iz Druge lige. Da se dođe u bezbjedno mjesto na tabeli trebaće još dosta truda i grčevite borbe, ali i bolja igra od ove sa komšijama sa Sokoca. Prije svega, mora se povećati efikasnost, jer se tzv. ziceri ne smiju promašivati i pored nešto težeg terena zbog kiše koja je padala većim dijelom susreta. Jer, primjera radi, da su gosti iz stopostotne šanse i umjesto prečke postigli gol u prvom minutu utakmice, pitanje je šta bi sve bilo do kraja.

FK Mladost Rogatica

Madost – Glasinac 2011 1:0 (1:0)

Strijelac: Đurović u 44. minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.
Gladalaca: 50.
Sudija: Danilo Jasika (Višegrad) 7.
Žuti kartoni: Nešković, Mićo Rajak (Mladost) Marko Vujičić, Bartula, Đerić (Glasinac 2011).
Igrač utakmice: Slobodan Đurović (Mladost Rogatica) 7.

MLADOST: Ljubinac 6,5, Đurović 7 (od 65. minuta Ćebić -), Mićo Rajak 6,5, Bjelaković 6,5, Sokolović 6 (od 60. minuta Rosić -), Tadić 6,5, Nešković 6, Janjić 6, Zimonjić 6 (od 67. minuta Mihajlović -), Živković 6, Motika 6. Trener: Dragan Jovanović.

GLASINAC: Pajović 6,5, Bartula 6, Marko Vujičić 6, Tabaković 6, Miloš Vujičić 6, Živković 5,5 (od 46. minuta Đerić 6), Kosorić 6 (od 75. minuta B. Jolović -), Gašević 6, Perić 5,5 (od 46. minuta Papak 5,5), Arbinja 6. Trener: Milan Renovica.