Od gotovog umalo veresija

16. marta 2014. 058.ba

FK Mladost - FK Gorica

ROGATICA – Iako su nakon prvog poluvremena imali vođstvo od 2:0, malo je nedostajalo da ekipa Mladosti od gotovog napravi veresiju.

Dopustili su domaći fudbaleri gostima da se u drugom dijelu susreta razigraju i stignu do izjednačenja. Ipak, u samoj završnici utakmice „fortuna“ je bila na strani Rogatičana koji su u zaustavnom vremenu postigli pogodak za veliku radost i značajnu pobjedu.

Domaći igrači su odlično otvorili utakmicu i u 18. minutu stigli do prednosti. Đurović je sa desne strane u kaznenom prostoru gostiju uposlio Tošovića, koji iskosa sa desetak metara pogađa mrežu ekipe iz Pučila.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0. Rajak je uputio dubinsku loptu, koju je na ivici šesnaesterca prihvatio najbolji akter ovog meča Nenad Tošovović i iz okreta pravim projektilom poslao loptu iza leđa nemoćnog čuvara mreže Gorice Đurića.

Drugo poluvrijeme pripalo je gostima. Igrao se 50. minut kada je nakon kornera Pavlović glavom poslao loptu u mrežu Rogatičana.

Gorica je stigla do izjednačenja u 75. minutu. Slobodan udaraca sa dvadesetak metara izveo je Jeftić, lopta se odbila od živog zida koju je ponovo prihtio Jeftić i rezantnim prizemnim šutom sa 18 metara pogodio donji desni ugao domaćeg tima.

I kada se očekivao poslednji zvižduk sudije Krunića lopte se dočepao Gigović, napravio solo prodor u kaznenom prostoru Gorice, prevario tri odbrambena igrača gostiju i poslao loptu u mrežu za neopisivu radost domaćih igrača i navijača i veliki trijumf koja će puno značiti Rogatičanima u borbi za opstanak.

FK Mladost Rogatica

Mladost (R) – Gorica 3:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Tošović u 18; 2:0 Tošović u 23; 2:1 Pavlović u 50; 2:2 Jeftić u 75; 3:2 Gigović 90. min.
Stadion: SRC Rogatica.