Varda HE uspješna protiv Čapljine

23. marta 2014. 058.ba

KK Varda HE

VARDA HE – ČAPLjINA LASTA 76:65

VIŠEGRAD – U pretposljednjem, 21. kolu Lige 12 – prvenstva BiH u Košarci Varda HE je ovog vikenda, u Gradskoj dvorani u Višegradu pobijedila Čapljina-Lastu rezultatom 76:65.

U prvoj i zadnjoj četvrtini obje ekipe su postigle po 19 poena, u drugoj četvrtini su gosti, čak, bili uspješniji sa 15:19, a pobjednik je odlučen u trećoj četvrtini utakmice, u kojoj je Varda HE bila daleko uspješnija, postigavši rezultat od 23:8.

Najuspješniji igrači kod Varde HE bili su Akleksić, sa 20 i Jošilo sa 19 poena. Kod gostiju Levis je postigao 14 poena.

Kolo prije kraja ovogodišnjeg prvenstva Višegrađani su na trećem mjestu, a u posljednjem, 22 kolu gostuju u Tuzli, ekipi Slobode.

Autor: Slavko Heleta