Značajna pobjeda Varde HE

02.03.2014.

KK Varda HE

VARDA HE – SWISSLION LEOTAR 71:69

VIŠEGRAD – U 18. kolu Lige 12 – prvenstva BiH, košarkaši Varde HE su u subotu, u Gradskoj dvorani u Višegradu, nakon zanimljive utakmice pobjedili ekipu Swisslion Leotar iz Trebinja, rezultatom 71:69, poluvrijeme 38:28.

Višegrađani su i igrom i rezultatom dominirali u prvom poluvremenu, zabilježivši prednost u prvoj i drugoj četvrtini od 17:13 i 21:15.

U drugom poluvremenu gosti iz Trebinja konsoliduju igru, tako da se prednost višegrađana polako topila. Malo je falilo da se meč u regularnom toku završi neriješeno i da se igra produžetak.

Međutim, odlični Jošilo u posljednjim sekundama koristi dva slobodna bacanja i donosi značajnu pobjedu Vardi HE za što bolji plasman u završnici plej ofa.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Jošilo sa 19, dok je Vardin centar Knežević postigao 16 poena. U redovima ekipe Swisslion Takovo Vukadinović je postigao 18 poena.

Sa 29 bodova Varda HE je zadržala visoko, treće mjesto na tabeli Lige 12.