Drine HE bez bodova na domaćem terenu

20.09.2014.

FK Drina HE

VIŠEGRAD – Fudbaleri Rudara su napustili višegradski stadion uzdignuta čela. Izabranici Darka Nestorovića su najviše zahvaljujući greškama domaćeg tima stigli do značajnih bodova dok je ekipa Drine HE nakon ovog poraza došla u kritičnu zonu i pretstoji im grčevita borba za opstanak. Sve je riješeno u prvom poluvremenu.

Gosti su stilgi do vođstva u 20. minutu. Kantar je izveo slobodan udarac iskosa sa desene strane u kaznenom prostoru domaćeg tima pronašao Pekiju koji je glavom poslao loptu u gornji desni ugao gola Drine HE.

Domaći sastav je stigao do izjednačenja u 35. minutu. Tasić se izborio za jednu loptu na lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac Rudara a Marković je glavom sa sedam-osam metara savladao nemoćnog Kozića.

Dva minuta kasnije gosti ponovo vode, grešku odbrane domaćeg tima iskoristio je Đokić i rezantnim šutem sa 16 metara pogodio donji lijevi ugao gola Vičegrađana.

Konačan rezultat postavljen je dva minuta prije kraja prvog dijela. Igrao se 43. minut kada je Seničanin presjekao jednu akciju Drine HE, napravio prodor po lijevoj strani, centrirao u kazneni prostor domaćina gdje je na mjestu bio Stijepić i sam neometan sa 5-6 metara zatresao mrežu nemoćnog Govedarice.

U drugom dijelu gosti su se povukli i mudro čuvali stečenu prednost ali ipak imali su dobru priliku da povećaju vođstvo u 52. minutu kada je Kantar pogodio stativu.

U 68. minutu sudija Drinić je radi pogibeljnog starta isključio Đokića koji je faulirao Bojata. A u funišu susreta, tačnije u 87. minutu, Drina HE je mogla smanjiti vođstvo gostiju kada je Igor Mirković sa 18 metara pogodio prečku.

Drina HE – Rudar (P) 1:3 (1:3)

Strijelci: 0:1 Pekija u 20; 1:1 Marković u 35; 1:2 Đokić u 37; 1:3 Stijepić u 4.3 min.