Vasilije Šipčić prvak Republike Srpske

21. septembra 2014. 058.ba

Dzudisti iz Visegrada

VIŠEGRAD – Juče je u gradskoj dvorani u Palama održano prvenstvo RS za mlađe senior do 23 godine.

U izuzetno teškoj konkurenciji do 100 kg višegradski džudista Vasilije Šipčić osvojio je prvo mjesto i postao prvak Republike Srpske.

Takođe je istog dana održan meorijalni turnir Rajko Kusić za pionire, kadete, juniore i seniore. Na istom su višegradski džudisti ostvarili veoma zapažene rezultate. Tako je u konkurenciji mlađih pionira do 30 kg Luka Stjepanović osvojio treće mjesto, dok je u kategoriji do 50 kg Milop Stjepanović zauzeo drugo mjesto.

U konkurenciji starijih pionira višegradski džudisti Čolaković Strahinja i Savić Nemanja okitili su se bronzanim medaljama u kategorijama do 46 kg i 66 kg.

Srebro je otišlo u Višegrad u kategoriji kateda do 81 kg zaslugama Nikole Vojinovića, dok je u kategoriji seniora nojbolji džudista Vasilije Šipčić takođe osvojio drugo mjesto.