29.11.2014.
KK Varda HE - KK Spars

Foto arhiva

VIŠEGRAD – Malo je nedostajalo da višegradski košarkaši naprave iznenađenje i trijumfuju protiv lidera na tabeli ekipe Sparsa.

Iako su bili oslabljeni igrači Varde HE su pružili jak otpor Sarajlijama ali ipak u završnici meča je nedostajalo koncentracije a pomalo sreće, i na kraju gosti su imali i obilatu pomoć sudija koji su u poslednjih par minuta donijeli nekoliko nerazumnih odluka kojim su direktno uticali na rezultat pa su gosti pomalo nezasluženo napustili višegradsku dvoranu uzdignuta čela.

Sve je počelo za Vardu HE kao iz snova, odlično su odigrali prvu dionicu i stekli veliku prednost od 13 pona, bilo je 21:8 i trijumf je bio na vidiku.

Ipak, aktuelni lider je u drugoj četvrtini zaigrao mnogo bolje, uspio je da smanji prednost pa se na odmor otišlo sa vođstvom domaćeg tima od sedam poena razlike, na semaforu je stajalo 38:31.

U nastavku susreta je vođena izjednačena borba pa se u završnicu ušlo pri rezultatu 55:48 a onda su gosti dodali gas, vrlo dobro su igrali u odbrani, uz to ih je i šut odlično služio za razliku od domaćina kome je malo šta polazilio za rukom. Došlo je do potpunog preokreta i pobjede Sparsa rezultatom 67:72.

U domaćem satavu se istakao Đurđević sa 16 postignutih poena, te Janković i Lakić sa po 10 koševa, dok je kod Sparsa dominirao Josipović sa 19 poena a uz njega Nikolić je zabilježio 16 koševa.

VARDA HE – SPARS 67:72
(21:8; 17:23; 17:17; 12:24)