U 17. kolu Premijer košarkaške lige BiH Varda HE gostovala u Sarajevu

07.02.2015.
KK Spars - KK Varda-HE

Foto arhiva

SPARSI NADIGLALI VIŠEGRAĐANE

VIŠEGRAD – Lider Premijer lige BiH, Sparsi iz Sarajeva, pobjedom nad Vardom HE, rezultatom 75:46, pokazali su da su u odličnoj formi, a novim bodovima dodatno su se učvrstili na čelu tabele.

Sarajlije su, bodreni domaćim navijačima, bili bolja i efikasnija ekipa tokom cijele utakmice, tako da pobjeda ni jednog trenuitka nije dolazila u pitanje.

Prvu četvrtinu su dobili sa 15:10, a drugu 19:13. U takvom ritmu nastavili su i drugo poluvrijeme. Treću četvrtinu rutinski završavaju sa 24:13, a potom i završnicu utakmice sa 17:10.

Višegrađanima, po riječima trenera Ilije Vidakovića, ostaje da potraže šansu spasa u naredne tri utakmice, od čijeg ishoda im zavisi opstanak u Premijer ligi BiH.

Kod Sparsa najefikasniji su bili Buza sa 16, Šalić sa 15 i Glogovac sa 14 poena, a u redovima višegrađana sa 14 poena najefikasniji je bio Janković.

SPARS – VARDA HE 75:46 (34:23)
(15:10, 19:13, 24:13, 17:10)

SPARS: Zahiragić 2, Atić 5, M. Bulić 4, N. Buza, Bilić 2, Biza 16, Bašić, Glogovac 14, Josipović 10, Đurasović 7, Gegić, Šalić 15.

VARDA HE: Đurđević 6, Đerić, Janković 14, Lakić, Mičić 4, Stanimirović 8, Karalić 8, Ognjenović, Tomašević 2, Radić 4.