Fočanke bolje od Višegrađanki

10.10.2015.

zok-maglic-foca

FOČA – Odbojkašice Maglića su u svojoj dvorani u Foči bile bolje od Drine Hidroelektarne iz Višegrada. Pobijedile su, u utakmici 3. kola šampionata Republike Srpske rezulta tom 3:2. Po setovima je bilo: 16:25; 25:18; 19:25; 26:24; 15:11. Utakmica je bila neizvjesna i donijela je kvalitetnu odbojku.

Gošće su bolje otvorile meč, krenule organizovanije i lako prvi set riješile u svoju korist. Domaće su uzvrtale sjanom igrom u drugom periodu utakmice, a u trećem setu su dominirale Višegrađanke. Četvrti set je bio najneizvjensiji. Do maće ga dobijuju na razliku.

Čini se da je gubitak tog četvrtog seta teško pao Višegrađankama, pa je Maglić i petom bio odlučniji i na kraju stigao do pobjede od 3:2. Sve odbojkašice domaćeg tioma, koje su ulazile u igru, zaslužuju pohvale. Nakon tri prvoligaška kola Maglić ima tri pobjede.