Košarkaši Varde izgubili od Širokog

19.10.2015.

Varda HE 2015

VIŠEGRAD – Košarkaši Širokog Brijega bili su uvjerjivi na domaćem terenu protiv Varde u prvom kolu nove sezone Lige 12. Domaći su slavili sa 79:51.

Široki je bez ikakvih problema stigao do trijumfa. Bilo je 23:14 već nakon deset minuta igre, a na poluvremenu je prednost domaćina iznosila čak 19 poena (45:36).

I u nastavku je Široki kontrolisao tempo igre i ni u jednom trenutku gosti nisu uspjeli da se makar malo vrate u meč.

U zadnjoj dionici slaba košarka i svega 15 poena (10:5). Sve u svemu, uvjerljiva, očekivana i sigurna pobjeda Širokobriježana.

Predvodio ih je Novačić sa 20 poena i sedam skokova. Kovačević je ubacio 15 poena. Kod gostiju iz Višegrada Pajović je ubacio 13, a Tomašević 12 poena.

Široki – Varda 79:51
(23:14, 22:12, 24:20, 10:5)

Široki: Vranješ, Segarić 6, Šušak 5, Ćorić 10, Prskalo, Zadro 3, Čolak 2, Zubac 2, Dee 6, Novačić 20, Kovačević 15, Karačić 10.

Varda: Frganja, Ivković 5, Tasić, Tomašević 12, Kojić, Đokanović, Pajović 13, Ivanović, Dželetović 9, Đurđević 5, Pečenica 5, Stanimirović 2.