Prijateljska fudbalska utakmica fudbalskih nada rođenih 2001. u Rogatici

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 17. oktobra 2015. 058.ba

FK Mladost mladi 1

ROGATICA – Povodom dana fudbala kojim Fudbalski savez Republike Srpske obilježava 23-godišnjicu osnivanja, u Rogatici je danas, subota, 17. oktobra, odigrana prijeteljska utakmica fudbalskih nada rođenih 2001. i kasnije drugoligaša Mladost i Reprezentacije Republike Srpske u kojoj su pobijedili reprezentativci sa 0:7.

U Reprezentaciji Srpske, koju je kao predstavnik vodio Dejan Todorić, te šef stručnog štaba Veljko Cvjetinović i trener Denis Malešević, rogatičkim ljubiteljima fudbala i gostima Fudbalskog saveza Srpske iz opštine Grocka kod Beograda, igralo je 19 mladih fudbalera iz 12 klubova od Banja Luke, Novog Grada i Šamca do Vlasenice, Bijeljine, Zvornika, Sokoca, Foče i Trebinja.

U dobroj fudbalskoj predstavi reprezentativci su ubjedljivo pobijedili vršnjake iz FK Mladost.. Krajnji rezultat 0:7 je možda malo i previsok, jer su i nade fudbala u Rogatici dosta dobro igrale. Ali repreuentacija je sastavljena od najboljih u Srpskoj i zato je i došla očekivana pobjeda.

FK Mladost mladi 3

DVOSTRUKI POKLONI MLADOSTI

Uz čast da bude domaćin ove fudbalske predstave, FK Mladost dobio je i još dva poklona. Predsjednik Fudbalskog saveza Srpske Mile Kovačević sa saradnicima predsjedniku FK Mladost Branu Puhalcu kao poklon uručio je 12 fudbalskih lopti marke SELEKT kojim će se ubuduće igrati utakmice u Drugoj fudbalskoj ligi.

Pored toga za seniorsku ekipu Mladosti, posredstvom Fudbalskog saveza Republike Srpske, od prijatelja iz Opštine Grocka kod Beograda dobila je dresove i trenerke.

Poklon je predsjedniku Mladosti Puhalcu uručio predsjednik Opštne Grocka Stefan Dilberović.

I na jednom i na drugom poklonu zahvalio se predsjednik Puhalac.

FK Mladost mladi 2

MLADOST (Rogatica) – REPREZENTACIJA RS 0:7 (0:3)

Strijelci: 0:1 Nikolić u 9, 0:2 Koprivica u 16, 0:3 Koprivica u 40, 0:4 Soldat u 63, 0:5 Rankić u 72, 0:6 Soldat u 72, 0:7 Paležnica u 78 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.
Gledalaca: 150
Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) sa pomoćnicima: Dragoslav Pljevaljčić i Nenad Sokolović (Roagtica).
Žuti karton: Ćetković i Arsić (Reprezentacija RS).

MLADOST (Rogatica): Marko Karišik (od 41 minuta Miloš Vučak), Miljan Pavlović (od 46 minuta Darko Karlić), Andrija Janjić, Minja Ćućula, Dositej Obradović (od 65 minuta Milan Šalić), Srđan Šarenac, Milan Purković, Velimir Ristić (od 62 minuta Danko Karlić), Marko Stanojčić, Luka Janjić, Bojan Marjanović (od 70 minuta Dejan Duvnjak). Trener: Dragan Jovanović.

REPREZENTACIJA REPUBLIKE SRPSKE: Nikola Ćetković (od 58 minuta Radovan Kašanović), Nikola Stanišić (od 41 minuta Ognjen Mojović), Stefan Rankić, Slobodan Tomić (od 41 minuta Dragan Milošević), Vladimir Arsić, Dragan Matković, Aleksa Radić (od 41 minuta Viktor Paležnica), Uroš Đerić, Nikola Turanjanin (od 51 minuta Ognjen Soldat), Nemanja Nikolić (od 58 minuta Miloš Kukavica), Marko Koprivica (od 41 minuta Sreten Milošević). Trener: Denis Malešević.