Šest golova u Rogatici

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 18. oktobra 2015. 058.ba

FK Mladost

ROGATICA – Tek u 10 kolu rogatički drugoligaš zabilježio je drugu ovosezonsku pobjedu. Na domaćem terenu, u utakmici koja je više ličila na prijateljski susret, pobijeđena je Sloga Junajted sa 4:2.

Mrežu gostiju načeo je u 25 minutu agilni Slobodan Đurović i sa rezultatom 1:0 okonačno je prvo poluvrijeme u kome je na obje strane propušteno nekoliko izglednih prilika za postizanje golova. Najbolju je imao Đurović u 27 minutu kada mi je na desetak metara od gola gostiju lopta, takoreći, skinuta sa vrha kopačke.

Samo minut kasnije i gosti su imali odličnu šansu kada je prečka spasila gol Vuka Jolovića. Lopta se vratiula u igralište i na nju je natrčao Pavlović ali ovog puta se istakao golman domaćina. Krajnjim naporom izbacio ju je preko prečke u korner.

U nastavku utakmice domaći igrači „dodali su gas“ i već u 50 minutu bilo je 2:0. Gol je poslije centaršuta Tadića sa lijeve strane, Filip Mahajlović postigao glavom poslavši loptu u desni ugao gola gostiju. Na 3:0 povisio je drugim golom Đurović nakon asistencije mladog Ratka Motike.

Dva minuta kasnije zatresla se i mreža domaćina. U kaznenom prostoru, u buketu igrača, najbolje se snašao Pavlović i poslao loptu iza leđa golmana Jolovića.

Četvrti gol za domaćina postigao je danas rezervista Bojan Obradović u 65 minutu, a u 71 gol za goste postigao je Tonković. I u jednom i u drugom slučaju golovi su greška odbrana, koje su, posebno u primjeru Rogatičlana, slabiji dio tima.

MLADOST (R) – SLOGA JUNAJTED 4:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Đurović u 25, 2:0 Mihajlović u 50, 3:0 Đurović u 56, 3:1 Pavlović u 58, 4:1 B. Obradović u 65, 4:2 Tonković u 71 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici
Gledalaca: 100
Sudija: Dalibor Stupić (Trebinje) 7
Žuti kartoni: Nerić, Tadić, Nešković, Motika (Mladost Rogatica), Husić, Ćebić, Pantić, Delibašić (Sloga Junajted).
Igrač utakmice: Slobodan Đurović (Mladost Rogatica) 7,5

MLADOST (Rogatica): Jolović 7, Janjić 6,5 (od 46 minuta B. Obradović 6,5), Motika 6,5, Mihajlović 7, Đurović 8, Milovanović 6,5, Ćaćić 7, Klisura 6,5, Nerić 6,5 (od 67 minuta Pljevaljčić -), Nešković 6,5, Tadić 7 (od 60 minuta S. Obradović -). Trener: Mladen Obrenović.

SLOGA J.: Petrović 6, Puhalac 6,5, Pantić 6, Marković 6,5, Ćebić 6,5, Delibašić 6, Antunović 6, Ostojić 6, Tonković 6,5, Pavlović 6,5, Husić 6 (od 65 minuta Novak -). Trener: Draženko Jevtić.