Novi uspjeh poletaraca Mladosti

11.01.2016.

Mladost 2002

Rogatičani srebreni u Arilju

ROGATICA – Mladi fudbaleri Mladosti rođeni 2002. godine postigli su još jedan lijep uspjeh. Na Novogodišnjem turniru fudbalskih nada koji je proteklog vikenda održan u Arilju, Rogatičani su u veoma jakoj konkurenciji osvojili drugo mjesto i okitili se srebrnom medaljom.

U nadmetanju po grupama poletarci Mladosti su savladali vršnjake iz Ivanjice ekipu Javora 3:1, potom su nadvisili i omladince čačanskog Borca sa 3:0 a sa nadama beogradskog Partizana su odigrali 0:0.

U četvrtfinalnom susretu su bili bolji od Sloge iz Požege i slavili sa 3:1. Uslijedio je polufinalni susret protiv užičke Slobode i najubjedljivija pobjeda od 4:1.

U finalnom susretu ponovo su se sastali sa Partizanom iz Beograda, bila je to odlična fudbalska predstava u kojoj su crno beli tek u finišu utakmice praktično 30 sekundi prije kraja stigli do pobjede. Tako su poletarci Mladosti potvrdili da imaju izuzetno nadarenu generaciju koja će svakako u budućnosti imati šta da pokaže.