Goražde bolje od Sutjeske u kontrolnoj utakmici

28.02.2016.

FK Sutjeska

FOČA – Posljedna provjera pred početak proljetnog dijela prvensta u prvoj ligi RS bila je neuspješna za fudbalere Sutjeske, dok federalni prvoligaš Goražde u potpunosti može da bude zadovoljan svojim izdanjem.

Gosti su prvi stigli do vođsta u 19. minutu kada je nakon kornera glavom mrežu Fočaka pogodio Hodžić.

Sutjeska je stigla do izjednačenja poslije opravdano dosuđenog jedanaesterca u 38. minutu. Siguran sa bijele tačke je bio Dejan Drakul.

Šest minuta kasnije ponovo Goražde dolazi do prednosti, grešku odbrane Sutjeske iskoristio je Mičić i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:2 u korist gostiju.

Drugi dio susrteta je u većem dijelu pripao igračima Goražda, prvo je Čakar nakon solo prodora kome je prethodila pomalo sumnjiva situacija i ofsajd pozicija povećao na 1:3 u 62. minutu a tačku na ovaj susret je stavio Piroš nakon dobro izvedenog slobodnog udarcas sa 18 metara za konačnih 1:4.

Sutjeska (F) – Goražde 1:4 (1:2)

Strijelci: 0.1 Hodžić u 19; 1:1 D.Drakul u 38; 1:2 Mičić u 44; 1:3 Čakar u 62, 1:4 Piroš u 86 min.